Begagnad (2026) Toyota RAV4 Design 306 HK | Superpris
- Hybrid 2.5 PHEV Design 5dr
- 2026
- 11,990 miles
- Version: Design
- 2.5L El/Bensin
- SUV
- Automat
- 306 HK (225 kW)
- CO2-utsläpp: 22 g CO2/km comb.
- 1 L/10mil
- Detaljer
Superpris
Utvalda erbjudanden
Bli en verifierad återförsäljare
Priskontrollerat av AutoUncle
Superpris
Bra pris
Marknadspris
Lite dyr
Dyr
- Hybrid 2.5 PHEV Design 5dr
Superpris
- Hybrid 2.5 VVT-i Dynamic 5dr CVT
Superpris
- Hybrid 2.5 VVT-i Excel 5dr CVT
Superpris
- 2.5 VVT-i Hybrid Excel 5dr CVT
Superpris
Utvalda erbjudanden
- Hybrid 2.5 VVT-i Design 5dr CVT
Superpris
- Hybrid 2.5 VVT-i Design 5dr CVT
Superpris
- Hybrid 2.5 VVT-i Icon 5dr CVT
Superpris
- Hybrid 2.5 VVT-i Business Ed
Bra pris
- 2.5 VVT-i Hybrid Design 5dr CVT
Superpris
- Hybrid 2.5 VVT-i Design 5dr
Superpris
Utvalda erbjudanden
- Hybrid 2.5 VVT-i Icon 5dr CVT
Superpris
- Hybrid 2.5 VVT-i Design 5dr CVT
Superpris
- Hybrid 2.5 VVT-i Excel 5dr CVT
Superpris
- Hybrid 2.5 VVT-i Design 5dr CVT
Superpris
- Hybrid 2.5 VVT-i Excel 5dr CVT
Bra pris
- Hybrid 2.5 VVT-i Excel 5dr CVT
Superpris
- Hybrid 2.5 VVT-i Design 5dr CVT
Superpris
- Hybrid 2.5 VVT-i Icon 5dr CVT
Superpris
- Hybrid 2.5 VVT-i Icon Tech TSS
Superpris
- Hybrid 2.5 VVT-i Dynamic 5dr
Bra pris
Utvalda erbjudanden
2.5 VVT-i Hybrid Design TSS 5dr
Bra pris
- Hybrid 2.5 VVT-i Icon TSS 5dr
Superpris
- Hybrid 2.5 VVT-i Excel 5dr CVT
Superpris
- Hybrid 2.5 VVT-i Dynamic 5dr
Bra pris
- Hybrid 2.5 VVT-i Icon 5dr CVT
Superpris
Utvalda erbjudanden
Begagnade Toyota RAV4
Faktorer som påverkar värdeminskningen för en Toyota RAV4:
- Körda kilometer
- Underhåll
- Servicehistorik
Värdeminskningen är en viktig del när du räknar ut den totala kostnaden för att äga en Toyota RAV4. Utöver den månatliga värdeminskningen på £1242 bör du också räkna med bränslekostnader, fordonsskatt, försäkring och underhåll (inklusive däck och biltvätt) för att få fram den totala månadskostnaden.
Modellår | Prisintervall* | Medelpris | Median mil | Värdeminskning | Bilar till salu |
|---|---|---|---|---|---|
2024 Toyota RAV4 | £28,495 - £39,000 | £34,741 | 14,300 mil | -£5,320 | 20 |
2026 Toyota RAV4 | £16,490 - £44,995 | £34,354 | 12,500 mil | +£640 | 21 |
2025 Toyota RAV4 | £18,444 - £42,255 | £28,827 | 26,000 mil | -£14,900 | 118 |
2023 Toyota RAV4 | £17,826 - £32,279 | £26,401 | 38,500 mil | -£6,640 | 41 |
2022 Toyota RAV4 | £17,800 - £31,624 | £25,779 | 36,800 mil | -£2,660 | 78 |
2021 Toyota RAV4 | £19,495 - £29,281 | £24,616 | 36,800 mil | -£1,780 | 69 |
2020 Toyota RAV4 | £16,495 - £24,975 | £20,961 | 57,700 mil | -£1,380 | 63 |
2019 Toyota RAV4 | £16,595 - £25,311 | £20,313 | 62,500 mil | -£440 | 39 |
2018 Toyota RAV4 | £11,999 - £22,750 | £16,703 | 60,900 mil | +£80 | 34 |
2015 Toyota RAV4 | £6,289 - £26,500 | £14,765 | 58,000 mil | +£780 | 55 |
2017 Toyota RAV4 | £6,495 - £16,750 | £12,630 | 73,200 mil | -£380 | 30 |
2016 Toyota RAV4 | £6,990 - £25,995 | £12,387 | 85,000 mil | +£100 | 46 |
2012 Toyota RAV4 | £3,495 - £16,700 | £11,413 | 44,500 mil | +£1,800 | 19 |
2014 Toyota RAV4 | £6,395 - £21,000 | £11,226 | 72,800 mil | -£580 | 48 |
2013 Toyota RAV4 | £5,295 - £18,745 | £9,542 | 84,600 mil | -£560 | 59 |
2009 Toyota RAV4 | £2,999 - £12,500 | £8,732 | 55,000 mil | +£2,160 | 14 |
2011 Toyota RAV4 | £2,750 - £12,990 | £8,642 | 70,200 mil | -£80 | 28 |
2010 Toyota RAV4 | £2,395 - £12,250 | £8,224 | 81,100 mil | +£1,260 | 28 |
2008 Toyota RAV4 | £2,490 - £7,999 | £5,636 | 92,500 mil | +£180 | 31 |
2006 Toyota RAV4 | £2,495 - £8,490 | £4,259 | 111,000 mil | +£380 | 12 |
2007 Toyota RAV4 | £1,495 - £7,000 | £3,755 | 119,500 mil | -£40 | 16 |
*Kolonnen 'Prisintervall' visar priserna vid 5:e och 95:e percentilen av bilar på den nuvarande marknaden
Uppgifterna baseras på de bilar som för närvarande är listade på AutoUncle
Variant | Prisintervall* | Medelpris | Median mil | Värdeminskning | Bilar till salu |
|---|---|---|---|---|---|
Toyota RAV4 Sport | £35,694 - £43,831 | £39,721 | 8,800 mil | -£1,540 | 51 |
Toyota RAV4 Edition | £23,255 - £29,100 | £25,610 | 42,200 mil | -£700 | 17 |
Toyota RAV4 Premium | £23,402 - £26,412 | £24,818 | 60,200 mil | - | < 10 |
🏆 Den populäraste Toyota RAV4 Design | £16,495 - £34,497 | £23,818 | 37,200 mil | -£200 | 147 |
Toyota RAV4 Multidrive S | £5,995 - £16,350 | £10,856 | 67,000 mil | - | < 10 |
Toyota RAV4 Business Edition | £6,495 - £14,995 | £10,460 | 82,400 mil | -£740 | 39 |
📈 Det bästa värdet Toyota RAV4 SR | £1,600 - £10,995 | £7,116 | 70,800 mil | +£380 | < 10 |
💰 Budgetvalet Toyota RAV4 T1 | £2,795 - £7,999 | £5,227 | 116,200 mil | - | < 10 |
*Kolonnen 'Prisintervall' visar priserna vid 5:e och 95:e percentilen av bilar på den nuvarande marknaden
Data är baserat på bilarna som för närvarande är listade på AutoUncle
T1 är den billigaste ingångspunkten med ett genomsnittligt pris på £5,227
Noggrannheten förbättras när fler bilar av denna variant blir tillgängliga
Det finns flest Design till salu just nu (147), vilket ger dig flest alternativ att välja mellan.
SR har hållit sitt pris stabilt med minimal värdeförlust under det senaste året (+£380).
Noggrannheten förbättras när fler bilar av denna variant blir tillgängliga
Månad | Genomsnittligt marknadspris | Lägsta marknadspris | Högsta marknadspris | Beräkningsmetod |
|---|---|---|---|---|
| 2025 - suoidnemánnu | £43,240 | £40,680 | £45,800 | Uppskattning |
| 2025 - borgemánnu | £42,500↘ | £39,960 | £45,040 | Uppskattning |
| 2025 - čakčamánnu | £42,180↘ | £39,900 | £44,440 | Uppskattning |
| 2025 - golggotmánnu | £41,680↘ | £40,040 | £43,340 | Uppskattning |
| 2025 - skábmamánnu | £35,900↘ | £29,740 | £42,060 | Uppskattning |
| 2025 - juovlamánnu | £29,660↘ | £23,980 | £35,340 | Uppskattning |
| 2026 - ođđajagemánnu | £29,460↘ | £23,380 | £35,560 | Uppskattning |
| 2026 - guovvamánnu | £29,120↘ | £22,980 | £35,240 | Uppskattning |
| 2026 - njukčamánnu | £28,420↘ | £22,180 | £34,660 | Uppskattning |
| 2026 - cuoŋománnu | £28,340↘ | £22,160 | £34,500 | Uppskattning |
| 2026 - geassemánnu | £25,300↘ | - | - | Prognos |
| 2026 - suoidnemánnu | £23,780↘ | - | - | Prognos |
| 2026 - borgemánnu | £22,280↘ | - | - | Prognos |
| 2026 - čakčamánnu | £20,760↘ | - | - | Prognos |
| 2026 - golggotmánnu | £19,240↘ | - | - | Prognos |
Alla uppskattningar och prognoser är baserade på faktiska marknadsdata
Genomsnittlig månatlig avskrivning
En sammanfattning av de senaste 12 och en uppskattning av de kommande 6 månaderna.
Senaste 12 månaderna
-£14,900
Nästa 6 månader
-£9,100
Priskontrollerat av AutoUncle
Superpris
Bra pris
Marknadspris
Lite dyr
Dyr