Begagnad (2023) Jeep Compass Limited 131 HK | Bra pris
- 1.5 T4 e-Torque Hybrid Limited
- 2023
- 17,042 miles
- Version: Limited
- 1.5L El/Bensin
- SUV
- Automat
- 131 HK (96 kW)
- CO2-utsläpp: 133 g CO2/km comb.
- 5.6 L/10mil
- Detaljer
Bra pris
Utvalda erbjudanden
Bli en verifierad återförsäljare
Priskontrollerat av AutoUncle
Superpris
Bra pris
Marknadspris
Lite dyr
Dyr
- 1.5 T4 e-Torque Hybrid Limited
Bra pris
- 1.4 Multiair 140 Limited 5dr
Superpris
Utvalda erbjudanden
1.4 Multiair 140 Limited 5dr
Bra pris
1.5 T4 e-Torque Hybrid Summit 5dr
Bra pris
Företag
1.3 GSE T4 11.4kWh Upland Auto 4xe
Bra pris
Motors.co.uk
1.6 Multijet 120 Longitude 5dr
Bra pris
Motors.co.uk
Utvalda erbjudanden
1.3 T4 GSE Night Eagle 5dr
Bra pris
Parkers.co.uk
1.6 Multijet 120 Longitude 5dr
Superpris
Motors.co.uk
Motors.co.uk
Parkers.co.uk
1.4 Multiair 170 Limited 5dr
Bra pris
Parkers.co.uk
Företag
1.4 Multiair 140 Longitude 5dr
Superpris
Motors.co.uk
1.4 Multiair 140 Night Eagle 5dr
Bra pris
Företag
1.4T MultiAirII Night Eagle Euro 6
Bra pris
Motors.co.uk
1.4T MultiAirII GPF Night Eagle
Bra pris
Exchange and Mart
Utvalda erbjudanden
2.0 Multijet 140 Longitude 5dr
Bra pris
Motors.co.uk
Företag
1.5 T4 e-Hybrid MHEV Summit DCT
Bra pris
Motors.co.uk
Parkers.co.uk
1.3 GSE T4 11.4kWh Limited Auto
Bra pris
Motors.co.uk
Utvalda erbjudanden
Begagnade Jeep Compass
Faktorer som påverkar värdeökningen för en Jeep Compass:
- Körsträcka
- Fordonets ålder
- Antal tidigare ägare
- Olycks- eller skadehistorik
- Utrustningsnivå, utrustning och alternativ
Värdeökning är en viktig del av att beräkna det totala värdet av att äga en Jeep Compass. Utöver den månatliga värdeökningen på £30 bör du också ta hänsyn till bränslekostnader, fordonsskatt, försäkring och underhåll (inklusive däck och bilvask) för att få det fullständiga månatliga värdet.
Modellår | Prisintervall* | Medelpris | Median mil | Värdeminskning | Bilar till salu |
|---|---|---|---|---|---|
2026 Jeep Compass | £25,990 - £36,920 | £32,854 | 0 mil | +£360 | 69 |
2025 Jeep Compass | £23,000 - £40,000 | £31,186 | 0 mil | +£3,840 | 25 |
2024 Jeep Compass | £16,698 - £24,998 | £20,888 | 12,200 mil | -£5,060 | 28 |
2023 Jeep Compass | £16,195 - £22,195 | £18,938 | 28,400 mil | -£3,820 | 60 |
2022 Jeep Compass | £14,000 - £19,407 | £16,615 | 31,600 mil | -£2,240 | 28 |
2012 Jeep Compass | £2,995 - £18,995 | £13,735 | 16,500 mil | +£3,300 | 13 |
2021 Jeep Compass | £8,876 - £17,495 | £12,808 | 36,400 mil | -£2,560 | 32 |
2020 Jeep Compass | £9,360 - £13,795 | £11,912 | 41,600 mil | -£1,720 | 20 |
2019 Jeep Compass | £8,299 - £13,490 | £10,712 | 51,200 mil | -£1,380 | 56 |
2009 Jeep Compass | £9,795 - £11,495 | £10,695 | 36,200 mil | - | < 10 |
2011 Jeep Compass | £1,495 - £16,495 | £9,769 | 53,400 mil | +£400 | < 10 |
2018 Jeep Compass | £6,950 - £12,500 | £9,412 | 55,200 mil | -£1,220 | 40 |
2013 Jeep Compass | £2,490 - £18,795 | £5,097 | 72,000 mil | - | < 10 |
2014 Jeep Compass | £3,995 - £5,295 | £4,320 | 96,000 mil | - | < 10 |
*Kolonnen 'Prisintervall' visar priserna vid 5:e och 95:e percentilen av bilar på den nuvarande marknaden
Uppgifterna baseras på de bilar som för närvarande är listade på AutoUncle
Variant | Prisintervall* | Medelpris | Median mil | Värdeminskning | Bilar till salu |
|---|---|---|---|---|---|
📈 Det bästa värdet Jeep Compass Summit | £25,990 - £33,998 | £30,188 | 0 mil | +£3,700 | 11 |
Jeep Compass Altitude | £18,995 - £35,321 | £24,506 | 900 mil | -£1,360 | 25 |
Jeep Compass Trailhawk | £14,989 - £29,395 | £19,284 | 28,100 mil | -£5,100 | 25 |
Jeep Compass Night Eagle | £10,396 - £19,499 | £12,811 | 41,600 mil | -£1,760 | 28 |
🏆 Den populäraste Jeep Compass Limited | £2,695 - £21,440 | £12,784 | 42,200 mil | -£4,220 | 91 |
Jeep Compass Longitude | £7,450 - £11,798 | £9,367 | 50,900 mil | -£1,360 | 61 |
💰 Budgetvalet Jeep Compass Sport | £1,495 - £10,490 | £6,106 | 70,000 mil | - | < 10 |
*Kolonnen 'Prisintervall' visar priserna vid 5:e och 95:e percentilen av bilar på den nuvarande marknaden
Data är baserat på bilarna som för närvarande är listade på AutoUncle
Sport är den billigaste ingångspunkten med ett genomsnittligt pris på £6,106
Noggrannheten förbättras när fler bilar av denna variant blir tillgängliga
Det finns flest Limited till salu just nu (91), vilket ger dig flest alternativ att välja mellan.
Summit har hållit sitt pris stabilt med minimal värdeförlust under det senaste året (+£3,700).
Månad | Genomsnittligt marknadspris | Lägsta marknadspris | Högsta marknadspris | Beräkningsmetod |
|---|---|---|---|---|
| 2026 - njukčamánnu | £31,820 | £29,140 | £34,500 | Uppskattning |
| 2026 - cuoŋománnu | £32,180↗ | £30,120 | £34,220 | Uppskattning |
| 2026 - geassemánnu | £32,880↗ | - | - | Prognos |
| 2026 - suoidnemánnu | £33,240↗ | - | - | Prognos |
| 2026 - borgemánnu | £33,600↗ | - | - | Prognos |
| 2026 - čakčamánnu | £33,940↗ | - | - | Prognos |
| 2026 - golggotmánnu | £34,300↗ | - | - | Prognos |
Alla uppskattningar och prognoser är baserade på faktiska marknadsdata
Genomsnittlig månatlig avskrivning
En sammanfattning av de senaste 12 och en uppskattning av de kommande 6 månaderna.
Senaste 12 månaderna
£360
Nästa 6 månader
£2,120
Priskontrollerat av AutoUncle
Superpris
Bra pris
Marknadspris
Lite dyr
Dyr