Second-hand (2022) Dacia Duster Prestige 150 CP | Preț bun
2022 | 1.3 TCe Prestige Euro 6
- 2022
- 41,605 miles
- Pachet de dotari: Prestige
- 1.3L Benzină
- SUV
- Manuală
- 150 CP (110 kW)
- Emisii CO2: 141 g CO2/km comb.
- 6.1 L/100km
- Detalii
Preț bun
Oferte alese
Deveniți dealer verificat
Preț verificat de AutoUncle
Super Preț
Preț bun
Preț OK
Puțin scump
Scump
2022 | 1.3 TCe Prestige Euro 6
Preț bun
1.5 dCi 110 Laureate 5dr Diesel
Preț bun
2023 | 1.0 TCe Essential Euro 6
Preț bun
- 1.0 TCe 100 Bi-Fuel Essential
Preț bun
Oferte alese
DIESEL ESTATE 1.5 dCi 110 Nav+ 5dr
Preț bun
- 1.3 TCe 130 Comfort 5dr
Preț bun
Oferte alese
- 1.0 TCe 100 Bi-Fuel Comfort
Preț bun
1.0 TCe Extreme SE SUV 5dr Petrol
Preț bun
1.0 TCe 90 Essential 5dr
Preț bun
1.3 TCe Comfort SUV 5dr Petrol
Preț bun
Motors.co.uk
1.5 dCi Nav+ SUV 5dr Diesel Manual
Preț bun
Exchange and Mart
1.5 Blue dCi Comfort 5dr Diesel
Preț bun
Honestjohn
1.0 TCe 100 Bi-Fuel Essential
Preț bun
Dealer
Dealer
Oferte alese
Estate (2017/17)1.5 dCi (110bhp)
Super Preț
Motors.co.uk
SUV (2018/68)Comfort SCe 115 4x2
Preț bun
Motors.co.uk
1.3 TCe Prestige SUV 5dr Petrol
Preț bun
Exchange and Mart
1.5 Blue dCi Prestige 5dr
Preț bun
Motors.co.uk
1.3 TCe 130 Comfort 5dr
Preț bun
Motors.co.uk
Oferte alese
Folosit Dacia Duster
Factori care influențează deprecierea unui Dacia Duster:
- Kilometrajul
- Întreținerea
- Istoricul de service
Deprecierea este un aspect important atunci când calculezi costul total de deținere al unui Dacia Duster. Pe lângă deprecierea lunară de £145, ar trebui să iei în calcul și costurile cu combustibilul, impozitul auto, asigurarea și întreținerea (inclusiv anvelopele și spălarea mașinii) pentru a cunoaște costul lunar total.
Anul modelului | Interval de preț* | Preț med. | Km median | Depreciere | Mașini de vânzare |
|---|---|---|---|---|---|
2026 Dacia Duster | £21,499 - £27,231 | £25,272 | 0 km | +£1,300 | 31 |
2025 Dacia Duster | £19,800 - £28,245 | £23,459 | 3,400 km | -£540 | 194 |
2024 Dacia Duster | £12,250 - £20,499 | £16,009 | 15,900 km | -£5,880 | 74 |
2023 Dacia Duster | £11,644 - £16,498 | £13,834 | 23,600 km | -£2,060 | 228 |
2022 Dacia Duster | £8,990 - £14,998 | £12,094 | 32,000 km | -£1,740 | 319 |
2021 Dacia Duster | £6,995 - £12,999 | £9,982 | 39,300 km | -£1,580 | 94 |
2020 Dacia Duster | £6,790 - £11,608 | £9,182 | 43,400 km | -£1,120 | 68 |
2019 Dacia Duster | £5,995 - £10,750 | £8,332 | 55,300 km | -£1,380 | 118 |
2018 Dacia Duster | £4,750 - £10,498 | £7,927 | 59,000 km | -£660 | 74 |
2017 Dacia Duster | £4,250 - £9,610 | £6,444 | 60,300 km | -£720 | 58 |
2016 Dacia Duster | £3,690 - £9,578 | £6,099 | 74,000 km | -£80 | 35 |
2015 Dacia Duster | £2,995 - £7,450 | £5,105 | 74,200 km | -£260 | 24 |
2014 Dacia Duster | £1,950 - £5,550 | £3,629 | 94,100 km | -£360 | 34 |
2013 Dacia Duster | £2,000 - £5,495 | £3,433 | 80,700 km | -£840 | 27 |
*Coloana 'Interval de preț' arată prețurile la percentila a 5-a și a 95-a ale mașinilor de pe piața actuală
Datele se bazează pe mașinile listate în prezent pe AutoUncle
Variantă | Interval de preț* | Preț med. | Km median | Depreciere | Mașini de vânzare |
|---|---|---|---|---|---|
Dacia Duster Extreme | £12,498 - £28,245 | £19,934 | 9,700 km | -£800 | 186 |
📈 Cea mai bună valoare Dacia Duster Journey | £12,998 - £27,421 | £18,136 | 14,400 km | +£880 | 223 |
Dacia Duster Expression | £11,995 - £25,745 | £16,164 | 17,800 km | -£1,780 | 133 |
🏆 Cea mai populară Dacia Duster Prestige | £6,750 - £14,990 | £11,147 | 37,900 km | -£1,140 | 306 |
Dacia Duster Comfort | £6,803 - £12,795 | £9,829 | 41,900 km | -£940 | 262 |
Dacia Duster Essentiel | £5,995 - £12,450 | £9,042 | 37,300 km | -£400 | 77 |
Dacia Duster Lauréate | £2,195 - £8,473 | £5,242 | 79,200 km | -£640 | 108 |
Dacia Duster Acces | £2,500 - £8,999 | £4,844 | 53,700 km | - | < 10 |
💰 Alegerea bugetară Dacia Duster Ambiance | £1,950 - £7,000 | £4,652 | 77,500 km | -£760 | 55 |
*Coloana 'Interval de preț' arată prețurile la percentila a 5-a și a 95-a ale mașinilor de pe piața actuală
Datele se bazează pe mașinile listate în prezent pe AutoUncle
Ambiance este punctul de intrare cel mai ieftin cu un preț mediu de £4,652.
Sunt cele mai multe Prestige de vânzare acum (306), ceea ce îți oferă cele mai multe opțiuni din care să alegi.
Journey și-a menținut prețul stabil cu o pierdere minimă de valoare în ultimul an (+£880).
Lună | Prețul mediu de piață | Cel mai mic preț de piață | Prețul cel mai mare de piață | Metoda de calcul |
|---|---|---|---|---|
| 2025 - mai | £13,960 | £12,820 | £15,100 | Estimare |
| 2025 - iunie | £13,680↘ | £12,560 | £14,800 | Estimare |
| 2025 - iulie | £13,780↗ | £12,660 | £14,900 | Estimare |
| 2025 - august | £13,640↘ | £12,540 | £14,720 | Estimare |
| 2025 - septembrie | £13,480↘ | £12,400 | £14,560 | Estimare |
| 2025 - octombrie | £13,540↗ | £12,440 | £14,640 | Estimare |
| 2025 - noiembrie | £13,420↘ | £12,300 | £14,540 | Estimare |
| 2025 - decembrie | £13,200↘ | £12,120 | £14,300 | Estimare |
| 2026 - ianuarie | £12,820↘ | £11,860 | £13,800 | Estimare |
| 2026 - februarie | £12,480↘ | £11,520 | £13,460 | Estimare |
| 2026 - martie | £12,320↘ | £11,240 | £13,380 | Estimare |
| 2026 - aprilie | £12,220↘ | £11,080 | £13,360 | Estimare |
| 2026 - iunie | £11,740↘ | - | - | Previziune |
| 2026 - iulie | £11,500↘ | - | - | Previziune |
| 2026 - august | £11,240↘ | - | - | Previziune |
| 2026 - septembrie | £11,000↘ | - | - | Previziune |
| 2026 - octombrie | £10,760↘ | - | - | Previziune |
Toate estimările și previziunile se bazează pe datele reale ale pieței
Deprecierea medie lunară
Un rezumat al ultimelor 12 și o estimare a următoarelor 6 luni.
Ultimele 12 luni
-£1,740
Următorul 6 luni
-£1,460
Preț verificat de AutoUncle
Super Preț
Preț bun
Preț OK
Puțin scump
Scump